سایر اخبار ویژه

تنها راه اشتغالزایی حمایت از بخش خصوصی است (+فیلم)

سخنرانی احمد مرادی نایب رییس کمیسیون انرژی و نماینده مردم هرمزگان در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، کشور ایران حدود ۸۵ میلیون نفر جمعیت دارد و همه باید در کشور بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و اگر بحث حمایت هست باید جدی باشد. کمیسیون انرژی با دو وزارتخانه و سازمان ارتباط تنگاتنگی دارد؛ هم وزارت نفت هم وزارت نیرو و هم سازمان انرژی اتمی. این‌ها موضوعات و مسائلی است که وقتی وزارتخانه‌هایی که نام بردم تقاضاهایی را دارند برای اینکه بتوانیم به معنای واقعی حمایت را انجام دهیم، در همین دوره در دولت سیزدهم وزارت نیرو گفت اگر این احکامی را به ما بدهید که ۴۰ هزار مگاوات برق را وارد شبکه کنیم که خوب این وظیفه مجلس بود که این کار را انجام دهیم.

وزارت نفت نیز می‌گوید زمینه باید ایجاد شود که بتوانیم در روز حدود ۴ میلیون بشکه نفت تولید و صادر کنیم و مثل خیلی از کشورهای دنیا یک اقتصاد پایدار داشته باشیم. مجموعه سازمان انرژی اتمی نیز ۱۰ هزار مگاوات برق را که نیمی از آن در استان هرمزگان با حضور رئیس جمهور در همین هفته مراسم کلنگ زنی آن انجام می‌شود. این‌ها نمونه‌هایی از گفتگوهای میان طرفین است که باید در آن به نتیجه برسیم و این کاری است که نماینده‌های مجلس می‌توانند آن را انجام دهند.

نظر کمیسیون انرژی این است که حمایت ما از این بخش وجود دارد و جدی است این حمایت، خواهشم این است که این ارتباطات بیشتر از پیش شود تا بتوانیم دغدغه‌هایی که برای شما وجود دارد را برطرف کنیم. معتقدیم که هر کسی به هر میزانی سرمایه‌گذاری می‌کند باید سود ببرد و برای این سود نیاز است که ما تولید و اشتغالی که دغدغه همه ما است را افزایش دهیم. دولت یک میلیون شغل را باید در سال ایجاد بکند؛ فکر می‌کنیم این یک میلیون شغل فقط با حرف انجام می‌شود؟ بلکه باید در عمل ثابت شود و هیچ راهی برای آن جز حمایت از بخش خصوصی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا