سایر اخبار ویژه

رفع مشکلات دانش‌بنیان‌ها؛ باعث رونق اقتصادی می‌شود(+فیلم)

عضو شورای وحدت گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت، موضوع دانش‌بنیان است که ما حدود 9 هزار 200 واحد دانش‌بنیان در کل کشور داریم که 4 هزار و 700 تا از این تعداد در تهران مستقر هستند.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، زهرا عباس‌زاده تالار پشتی ادامه داد: متاسفانه جوانان ما وقتی می‌خواهند موضوع دانش‌بنیان را در واحدهای صنعتی پیاده کنند با ریسک زیادی مواجه هستند و یکی از آن‌ها نبود اعتماد در بین سرمایه‌گذاران است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 12 پارک علمی‌ و فناوری در تهران داریم که این عدد در سطح کشور به 48 می‌رسد. ما توانستیم شرکت‌های دانش‌بنیان را در این مناطق پایش کنیم و به یکسری از مشکلات و معضلات آن‌ها پی بردیم و تا توانستیم مشکلات آن‌ها را برطرف کردیم و از دید من راه حلی که می‌توانیم برای آن‌ها داشته باشیم، تامین مالی از طریق بازارهای مالی است نه از بازارهای پولی.

عباس‌زاده با بیان اینکه ما باید یک کارگروه تخصصی برای حمایت از نخبگان این بخش تشکیل دهیم گفت: متاسفانه آثار منفی که در این بخش شاهد آن هستیم موضوع مهاجرت نخبگان است که اگر مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود؛ شاهد رونق اقتصادی و تولید و اشتغال در کشور خواهیم بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا