سایر اخبار ویژه

مجلس نیازمند تحول و رویکردی جدید است

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم گفت: مقبولیت؛ رمز تداوم کار یک دولت و یک نظام است و در حوزه مجلس این یک سوال اساسی است که آیا مجلس مقبولیت لازم را در بین جامعه دارد؟

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، منوچهر متکی در برگزاری مراسم «نشست شورای وحدت برای تحول»، افزود: به نظر من ما باید مقبولیت مجلس را افزایش دهیم و این نیازمند تغییر و تحول در کار مجلس است و باید تغییراتی در آیین‌نامه داخلی مجلس صورت گیرد.

وی ادامه داد: در دوره‌های مختلف مجلس، یکی از بزرگترین دغدغه‌های اعضای کمیسیون رسیدن به جایگاه ریاست آن کمیسیون است و در طول سال بعضی از اعضا همه تلاش خود را می‌کنند تا به این جایگاه برسند.

متکی ادامه داد: به نظر من کمیسیون‌ها باید بر دستگاه اجرایی نظارت داشته باشند و اگر مشکلی در اجرا به‌وجود آمد؛ کمیسیون مربوطه نیز باید پاسخگو باشد.

نماینده مجلس دوازدهم اظهار کرد: ما باید نگاه متحولی درباره کارکرد مجلس، کارکرد کمیسیون‌ها و کارکرد ریاست مجلس داشته باشیم تا شاهد یک مجلس با مقبولیت بالا و کارکرد قابل قبول باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر تغییرات متعددی در آیین نامه نویسی داخلی مجلس ایجاد شد که به سمت ریاست محور رفته در حالی که باید به سمت صحن محور باشد و این موضوعاتی است که در هم اندیشی ها مطرح می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 8 =

دکمه بازگشت به بالا