اقتصادی

صندوق توسعه ملی در مسیر نوسازی و توسعه ایران: دستاوردهای دوران رئیسی

مهدی غضنفری، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، در سخنانی به حمایت‌های بی‌وقفه و دلسوزانه آیت‌الله رئیسی از این صندوق اشاره کرد

https://shishdong.com/homes/c_Isfahan

به گزارش انیم، دوران ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی، شاهد تحولات چشمگیری در عملکرد صندوق توسعه ملی بود. شاهد بودیم که چگونه در سایه حمایت‌های بی‌دریغ ایشان، این صندوق گامی بلند در مسیر شکوفایی ایران برداشت و با رشدی چشمگیر در زمینه‌های مختلف، به موتور محرکه توسعه کشور تبدیل شد.

رئیس جمهور فقید، حامی صندوق توسعه ملی و منادی منافع ملی

مهدی غضنفری، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، در سخنانی به حمایت‌های بی‌وقفه و دلسوزانه آیت‌الله رئیسی از این صندوق اشاره کرد و گفت: “ایشان در جلسات هیات امنا، همواره مدافع منافع ملی و نه منافع دولت بودند و با درایت و تدبیر خود، صندوق توسعه ملی را در مسیر تحقق اهداف متعالی خود هدایت کردند. آقای رئیسی به درستی دریافته بودند که این صندوق نقشی کلیدی در بازسازی، نوسازی و توسعه کشور و بهبود معیشت مردم ایفا می‌کند و از این رو، همواره بر تقویت آن تاکید داشتند.”

وصول مطالبات معوق و تحول در شیوه سرمایه‌گذاری: جهشی در بازگشت منابع

غضنفری در ادامه به دو اقدام مهم در دوره ریاست جمهوری رئیسی اشاره کرد که نقشی اساسی در جهش بی‌سابقه بازگشت منابع به صندوق توسعه ملی ایفا کردند:

  • شیوه‌نامه تملک دارایی از بدهکاران: این شیوه‌نامه نوآورانه که با ابتکار و حمایت آیت‌الله رئیسی تدوین شد، به صندوق کمک کرد تا مطالبات معوق خود از بخش خصوصی، بانک‌ها و شرکت‌های بدهکار را به طور موثر وصول کند.
  • شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری: با توجه به مشکلات بازپرداخت تسهیلات گذشته به دلیل افزایش نرخ ارز، شیوه‌نامه جدیدی برای سرمایه‌گذاری مستقیم و مشارکتی در پروژه‌ها با دستور و حمایت مستقیم رئیس جمهور فقید تدوین شد. این شیوه سرمایه‌گذاری با عنوان “تأمین مالی مشارکتی” به صندوق کمک کرد تا ضمن کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌ها، بازدهی منابع خود را نیز افزایش دهد.

میراثی ماندگار برای نسل‌های آینده: صندوق توسعه ملی در دوران رئیسی

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی این اقدامات را که در سایه حمایت‌های بی‌دریغ و دوراندیشی آیت‌الله رئیسی به ثمر نشست، میراثی ماندگار برای نسل‌های آینده دانست و از خدمات ارزشمند ایشان به صندوق توسعه ملی و به طور کلی به ایران اسلامی قدردانی کرد.

بدون شک، دوره ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی در تاریخ صندوق توسعه ملی نقطه عطفی خواهد بود و اقدامات ایشان در این زمینه، نقشی اساسی در پیشرفت و توسعه ایران عزیز ایفا خواهد کرد.

https://shishdong.com/blog/detail/rrrNationaldevelopmentfund

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا