سایر اخبار ویژه

حضور منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه اوراسیا(+فیلم)

استان گیلان ظرفیت‌های خوبی از لحاظ منابع طبیعی چون جنگل و دریا دارد که با حضور سرمایه‌گذارانی که به محیط طبیعی این استان آسیب نزند می‌تواند توسعه را به استان بیاورد.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، حسین محمدیان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در گفتگو با پول‌نیوز گفت: در صورتی که خط ریلی راه آهن به به منطقه آزاد انزلی برسد این حجم می‌تواند به ۱۵ میلیون تن افزایش پیدا کند.

محمدیان بیان کرد: ما ظرفیت‌های خوبی را در استان گیلان داریم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دریا محور لازمه آن این است که همه دستگاه‌های اجرایی به خصوص مناطق ساحلی و مناطق آزاد انزلی در این بحث تبادل کالا ظرفیت خود را افزایش دهند و این ظرفیتی که در این منطقه ایجاد شده به خصوص ظرفیت کشتیرانی و همچنین ظرفیت لجستیک این منطقه بهره‌برداری کنیم.

استاندار گیلان ادامه داد: همچنین در استان از ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها سرمایه‌گذاران و در اختیار گذاشتن عرصه‌هایی که وجود دارد حتی عرصه‌های منابع طبیعی تا بتوانیم تو سرمایه‌گذاران بیشتری را برای استان گیلان جذب کنیم یک سری بسته‌هایی را برای سرمایه‌گذاران داریم آماده می‌کنیم در یک ماه آینده حداقل ۱۰ تا پروژه بتواند به اشتغال استان کمک کند.

محمدیان عنوان کرد: با توجه به اینکه به فضای طبیعی استان گیلان توجه خاصی شود ما عرصه‌هایی را برای سرمایه‌گذاری در نظر باید بگیریم که کمترین آسیب را به فضای طبیعی گیلان وارد کند.

وی گفت: باید سرمایه‌گذار تعهداتی را در خصوص فضای گیلان به خصوص جنگل‌های آن داشته باشد تا این عرصه آسیب نبیند و این بسته با محوریت استان گیلان در حال آماده سازی است بسته کامل در اختیار سرمایه‌گذار که یک طرف سرمایه‌گذار و طرف دیگر استانداری گیلان امضا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا