سایر اخبار ویژه

تحول آفرینی در بانک سینا با طرح راهبردی کسب‌وکار

غلامرضا فتحعلی از رشد ۳۳ درصدی منابع به نفع سهامداران خبرداد و گفت: شاهد تحول آفرینی در بانک سینا با طرح راهبردی کسب‌وکار هستیم.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، نظام بانکی مسوولیت سنگین نقل و انتقال پول به اشکال گوناگون را بر عهده دارد. نظام پولی و بانکی همواره در حال تحول است و دست یابی به روش‌های جدید، باعث انجام خدمات پولی و مالی بهتر و سریعتری می‌شود. گردش مالی به اشکال گوناگون از سپرده گذاری تا نقل و انتقال مالی در عرصه‌های تجاری و ارزی، به رونق بانک منجر می‌شود.

همکاری با تولید و بازرگانی

آنچه برای نظام بانکی از اهمیت بیشتری برخوردار است، همکاری با بخش‌های تولیدی و بازرگانی است. میزان جابجایی پول در عرصه تولید و تجارت به اندازه‌ای بالاست که برای بانک‌ها از جذابیت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل هر بانکی که بتواند خدمات بیشتری برای کسب و کار‌ها ارایه کند، می‌تواند در جذب این بخش‌های اقتصادی موثرتر عمل کند.

جذب کسب و کار‌ها

بانک سینا یکی از توانمندترین بانک‌هایی است که توانسته کسب و کار‌های بسیاری را به سوی شعب خود جلب کند. بانک سینا طرح راهبردی کسب‌وکار را تعریف کرده و با اجرای این طرح در سال جاری به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

توسعه در دستور کار

مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر اینکه طرح راهبردی کسب‌وکار بانک سینا با هدف پیشبرد مطلوب اهداف بانک به اجرا درآمد گفت: این طرح با محوریت دو موضوع اساسی «توسعه خطوط کسب‌وکار» و «توسعه بانکداری دیجیتال» تدوین شد تا بر اساس برنامه‌ریزی‌های مدون، انواع خدمات مالی و بانکی به گروه‌های هدف ارائه شود. اظهارات مدیرعامل بانک سینا نشان می‌دهد که بررسی دقیق و مناسبی در این زمینه صورت گرفته، به شناخت درستی منجر شده، بر اساس آن، برنامه ریزی صورت گرفته و در یک بسته جامع به مرحله اجرا درآمده است.

ایجاد سوپر مارکت مالی

غلامرضا فتحعلی به تشریح دستاورد‌های اجرای طرح راهبردی کسب و کار پرداخت و گفت: با این رویکرد، با تغییر وضعیت شعب، بخش عمده‌ای از خدمات مالی و بانکی از طریق بانکداری دیجیتال ارائه خواهد شد و شعب بانک به سمت ارائه خدمات مشاوره‌ای و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ایجاد سوپرمارکت مالی حرکت می‌کند. آنچه مدیرعامل بانک سینا در قالب سوپرمارکت مالی مطرح کرده، بیانگر آن است که بسته متنوع و گسترده‌ای رقم خورده که مشتریان بانک می‌توانند بنابر نیاز و انتظاراتی که از شبکه بانکی دارند، از خدمات بانک سینا بهره‌مند شوند.

رشد ۳۳ درصدی منابع

بی شک هر اقدامی باید منافعی در بر داشته باشد که به سوددهی منجر شود که به نظر می‌رسد بانک سینا موفق شده با اجرای طرح راهبردی کسب و کار به اهداف بزرگی دست یابد به نوعی که مدیرعامل بانک سینا گفت: در این طرح به موضوعاتی همچون اصلاح زیرساخت‌ها از حیث توانمندسازی نیروی انسانی و ایجاد بستر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، توجه ویژه شده است. وی افزود: بانک سینا در راستای تحقق اهداف و انجام عملیات بانکی توانست در سال جاری در حوزه جذب منابع نسبت به سال قبل ۳۳ درصد رشد منابع داشته باشد و با ۱۴۵ درصد پوشش بودجه، سود خوبی به سهامداران خود برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا