سایر اخبار ویژه

مشکلات مردم سیستان و بلوچستان همچنان پابرجاست

نماینده مردم سراوان گفت: در سیستان و بلوچستان مشکلات زیادی وجود دارد؛ البته کارهایی برای رفع موانع شده است؛ اما مشکلات زیادی همچنان پا برجا هستند.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، محمد نوردهانی با اشاره به اینکه مردم سیستان و بلوچستان افراد ناشکری نیستند، افزود: هرجا دولتمردان قدمی بر می‌دارند تا سال‌های سال از آن‌ها به نیکی یاد می‌کنند؛ اما عمق محرومیت‌ها زیاد است و مثلا ما در بحث راه‌ها، بهداشت و آموزش بسیار عقب هستیم.

وی ادامه داد: ما سه الویت برای برطرف کردن مشکلات این منطقه داریم که اولین آن رسیدگی به جاده‌ها و راه‌ها است. ما حدود 400 کیلومتر مرز با کشور پاکستان داریم و اگر راه‌های ما توسعه پیدا کند، تصادفات ما کمتر خواهد شد عبور مرور بسیار راحت‌تر می‌شود.

نماینده مردم سراوان اظهار کرد: اولویت دوم ما مسئله بهداشت و استقرار دانشگاه علوم پزشکی است. سومین اولویت‌های ما هم بخش آموزش است که هم در بخش آموزش و پرورش و هم در بخش آموزش عالی کمبودهایی وجود دارد که باید به این موضوع رسیدگی کنیم. متاسفانه ما فقط یک مجتمع آموزشی عالی داریم که هنوز به دانشگاه تبدیل نشده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: معیشت مردم سراوان بسیار وابسته به مرز است و متاسفانه منطقه ما جز شهرستان‌هایی است که کارخانه‌‌های بسیار اندکی در آن وجود دارد و به همین دلیل در بحث اشتغال مشکلات زیادی داریم و اگر بازارچه‌های مرزی را روتق دهیم، مشکل اشتغال تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا