سایر اخبار ویژه

مجمع عمومی سالیانه به‌پرداخت ملت برگزار شد (+فیلم)

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت به پرداخت ملت با حضور ۹۶ درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، در ابتدای این مجمع که علیرضا حمیدی به نمایندگی از سهامداران عمده شرکت، ریاست آن را برعهده داشت، محمدمهدی تقی‌پور، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت با یادآوری تأسیس این شرکت در سال 1384 با مجوز بانک مرکزی و اخذ مجوز فعالیت‌ در حیطه بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک از شبکه الکترونیکی پرداخت‌کارت (شاپرک)، اظهار داشت: «از همان سال تا به‌حال شرکت به‌پرداحت ملت به‌عنوان بازیگر اصلی حوزه پی‌اس‌پی‌گری به ایفای نقش پرداخته است.»

وی با اشاره به ترکیب سهامداران به‌پرداخت ملت شامل گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا، شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی،‌ بیمه مرکزی، بیمه ایران، شرکت مهندسی نرم افزار شقایق و سایر سهامدارانی که در مجموع 3.16 درصد سهم دارند، گفت: «این شرکت فعالیت خود را در سه حوزه خدمات بانکی، خدمات حوزه پرداخت الکترونیکی و پروژه‌های ملی دنبال می‌کند.»

مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت پروژه‌های ملی این شرکت را نیز شامل سامانه پرداخت الکترونیک بهای سوخت، سامانه پرداخت اعتباری بهای سوخت، سامانه پیشخوان دولت، سامانه پیمایش نفت سفید و CNG، سامانه توزیع سبد کالا، اجرای پروژه پرداخت شرکت ملی پست ایران و سامانه خرید فرآورده‌های نفتی با محوریت گاز مایع برشمرد.

تقی‌پور در ادامه این گزارش با اشاره به جایگاه شرکت‌ به‌پرداخت ملت، بیان کرد: «رتبه سیزدهم بین150 شرکت برتر ارائه‌دهنده خدمات پرداخت کارتی در جهان براساس گزارش نشریه مرجع و بین‌المللی نیلسون‌، ریپورت، رتبه نخست بین شرکت‌های داخلی ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک در کشور و همچنین رتبه نخست در زمینه‌های تولید و پشتیبانی نرم‌افزار از شورای‌عالی انفورماتیک کشور نشان‌دهنده جایگاه جهانی و داخلی این شرکت در صنعت پرداخت است.»

وی درخصوص دستاوردهای تجاری به‌پرداخت تصریح کرد: «افزایش اختلاف سهم بازار مبلغی با رتبه دوم بازار از 0.6 درصد در فروردین 1402 به 2.46 درصد در تابستان 1402، توسعه ناوگان پایانه فروشگاهی از طریق 200 هزار پایانه و نصب 35000 دستگاه از این تعداد ، نوسازی 50.000 پایانه فروشگاهی از رده خارج ، ارتقاء 1 رتبه در سهم تعداد پایانه فروشگاهی فعالی سیستمی بازار با سهم 9.81 درصدی ، متمرکز نمودن مرکز تماس به پرداخت ملت با 60 اپراتور با سرشماره کشوری (30900 ) ، افزایش درآمد کارمزدی به میزان 30 درصدی ، اجرای پروژه پایانه های چند حسابی پرداخت در دفاتر پیشخوان ، اجرای پروژه پرداخت معاینه فنی کل کشور .

مدیر عامل به پرداخت ملت دستاوردهای این شرکت در سطح کشور را نیز در برگیرنده مواردی همچون اجرای پروژه ریال دیجیتال و عملیاتی سازی آن در شبکه بانکی و دریافت تقدیرنامه از بانک مرکزی ، اجرای پروژه کیف پول بانک عامل برای اولین بار و تجاری سازی آن برای شرکت ایرانسل ، اجرا و توسعه پروژه کالا برگ الکترونیکی ، پیاده سازی شاپرک 2 و کهربا در سوئیچ صادرکنندگی ، اجرای پروژه حساب امانی در سیستم بانکی با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک ، توسعه سامانه پرداخت گاز مایع.

وی همچنین با برشمردن دستاوردهای امنیتی به پرداخت ملت ، اهم این دستاوردها را امن سازی و افزایش پایداری درگاه اینترنتی ، افزایش ضریب موفقیت تراکنش های پرداخت از طریق جداسازی دیتا بیس های سوییچ ها ، افزایش پایداری شبکه از طریق جداسازی فیزیکی سوییچ ها و HA نمودن آن ها ، امن سازی شبکه و زیرساخت شرکت و استقلال از زیرساخت بانک ملت .

مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت در ادامه، محور اصلی برنامه‌های این شرکت در سال 1403 را شامل استمرار در کسب سهم نخست کشور، توسعه شبکه و تراکنش‌های پایانه‌های فروشگاهی با رویکرد افزایش مبلغ تراکنش، اجرای طرح های کلان ملی، توسعه خدمات فین‌تک‌ها، توسعه راهکارهای شخصی‌سازی‌شده جهت پرداخت الکترونیک، توسعه شراکت‌های استراتژیک به‌منظور پایداری تعاملات، بهینه‌سازی فرآیندهای ارائه خدمات و ارتقای بلوغ سازمانی با تمرکز بر منابع انسانی اعلام کرد.

در بخش پایانی این مجمع و پس از استماع گزارش هیات‌مدیره و گزارش بازرس قانونی، علاوه بر صورت‌های مالی منتهی به 30 آذرماه 1402، شرکت‌های «آرمان نوین رسیدگی» و «ایران مشهود» به‌ترتیب به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی انتخاب شدند و روزنامه «دنیای اقتصاد» به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

شرکت به پرداخت ملت با هدف ارائه خدمات پرداخت الکترونیک به مشتریان و ایجاد سهولت در عملیات پولی و بانکی در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز نموده است . این شرکت در گروه صنعت رایانه و فعالیت های وابسته با نماد پرداخت برای اولین بار در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۷ در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت. پرداخت در ۱۲ ماه سال مالی بر اساس گزارش های مالی اقتصادی منتشر شده توسط شاپرک رتبه نخست سهم از مبلغ تراکنش ها را در بین ۱۲ شرکت خدمات پرداخت الکترونیک به خود اختصاص داده است.

از جمله مصوبات این مجمع تصویب سود تقسیمی به ازای هر سهم به میزان ۲۸۸ ریال بود. گفتنی است سهامداران حقیقی و صندوق های سرمایه گذاری در تاریخ 16 اردیبهشت ماه 1403 و سهامداران حقوقی در تاریخ 9 خرداد ماه 1403 سود خود را از طریق سجام دریافت خواهند کرد. البته تاکید شد که پنجاه درصد از سود انباشته تقسیم و مابقی افزایش سرمایه انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =

دکمه بازگشت به بالا