سایر اخبار ویژه

خرید اقساطی و بی‌دردسر؟! با «فروشگاههای زنجیره ای “سام” می‌شود!

وقتی همه چیز شفاف و قانونمند باشد، هم مشتری و هم فروشنده (نماینده)به اهداف خود می‌رسند. مشتری با یک خرید خوب و فروشگاه با ارائه خدمات باکیفیت و کسب شهرت، سود خواهند کرد.

به گزارش انیم، ما می‌خواهیم به بیان آنچه که در سایت‌ها و فروشگاه‌های نامعتبر می‌گذرد بپردازیم. همچنین شما را با یکی از بهترین فروشگاه‌های قانون‌مدار و شفاف در فروش اقساطی کالا آشنا کنیم.

عینک بدبینی را به چشمانتان بزنید!

فروشگاه‌های زیادی هم در فضای آنلاین و هم در فضای آفلاین به‌ظاهر تلاش می‌کنندکه نمایندگی بدهند ومابا انهایک خرید خوب اقساطی داشته باشیم. آنهایی که آنلاین هستند به‌صورت اتوماتیک و در لحظه، شرایط خرید اقساطی را باتوجه‌به بودجه و نیاز ما مشخص می‌کنند. اما همان‌طور که گفتیم، این ظاهر ماجرا است و وقتی که بیشتر تحقیق می‌کنیم، می‌فهمیم خرید از آنها آن‌قدر هم شیرین نیست.

این تنها دو نمونه از کامنت‌های مردم در شبکه‌ اجتماعی یکی از این سایت‌های به‌ظاهر معتبر است:

«بیست و سه درصد سود بانکه، یه مبلغ هم کارمزد خودتون و از همه بدتر اختلاف قیمت شدید محصولاتتون با بقیه فروشگاه‌هاست. به‌هیچ‌وجه به‌صرفه نیست.»
«موجودی محصولاتتون متنوع نیست و محدود هست و ضمن اینکه کارمزد بالا برمی‌دارین دویست تومن درخواست بدیم صد و هفتاد میدین و باید سیصد تومن برگردونیم!»

کیفیت بد خدمات در این سایت به همین‌جا خلاصه نمی‌شود و شما از کامنت‌های مردم متوجه پاسخ‌دهی ضعیف کارشناسان این فروشگاه، بی‌احترامی آنها، معطلی مردم و… می‌شوید.

این سایت و بسیاری از سایت‌های مشابه، برخلاف ظاهر رسمی و معتبرشان نه فقط کار را برای خرید قسطی کالا آسان نکرده‌اند بلکه باعث سخت‌شدن و پرهزینه شدن آن نیز شده‌اند. علاوه بر این به نظر می‌رسد مشتری‌های این سایت‌ها از شان و احترام لازم و کیفیت خدمات بالا برخوردار نیستند.

بعضی از این فروشگاه‌ها برای افزایش مدت اقساط، مشتری را مجبور به خرید بیشتر محصولات می‌کنند. این کار، اضافه بر هزینه‌ زیاد کارمزد این فروشگاه‌ها، هزینه عملیات تقسیط و ارزش‌افزوده‌ای است که قبلاً به آنها اشاره شد.

درباره هفت‌خان خرید اقساطی کالا از این فروشگاه‌ها نیز حتماً اطلاع دارید. یکی از آنها که مشهور و به‌ظاهر معتبر است تنها در صورتی به صاحبان مشاغل آزاد اجازه خرید اقساطی کالا می‌دهد که چهار سال از اعتبار جواز کسبش باقی مانده باشد. این در حالی است که به مشاغلی همچون خرازی‌ها، کتاب‌فروشی‌ها و… اجازه خرید قسطی کالا داده نمی‌شود. این فقط یکی از شرایط لازم برای دریافت وام از این فروشگاه است.

«گروه فروشگاههای زنجیره ای سام» در مقابل هفت‌خان رستم!

در این شرایط پیداکردن فروشگاهی که همه امتیازهای یک خرید خوب اقساطی در اصناف مختلف را به مشتری دهد، مشکل به نظر می‌رسد. امتیازهایی که در حقیقت امتیاز نیست و حق مشتری است اما فروشگاه‌های غیرمعتبر و سودجو آن را تبدیل به امتیاز کرده‌اند؛ چیزهایی مثل شفافیت در اقساط، شرایط پرداخت آسان و منصفانه، تکریم مشتری و… . یکی از فروشگاه‌هایی که توانسته شرایط ایده‌آلی برای خرید اقساطی کالا فراهم کند، فروشگاه های زنجیره ای سام است.


خرید اقساطی از فروشگاههای سام ساده و شفاف است. مشتری‌ها می‌توانند به 5 صورت مختلف از این فروشگاها در اصناف مختلف خرید اقساطی کنند، بدون اینکه بعداً دچار ابهام و تردید شوند یا حس کنند از اعتمادشان سوءاستفاده شده است:

1- خرید اقساطی شش‌ماهه

2- خرید اقساطی ۱۲ماهه

3- خرید اقساطی ۲۴ماهه

4- خرید اقساطی ۱۲ماهه سازمانی

5- خرید اقساطی ۱۲ماهه چکی سازمانی

در خرید اقساطی فروشگاههای زنجیره ای سام ، مشتری از صفر تا 45 درصد از مبلغ کالا را پیش‌پرداخت می‌کند. مبلغ باقی‌مانده مبلغی است که باید به‌صورت اقساط توسط مشتری پرداخت شود و برای آن اقساط شش تا ۲۴ماهه در نظر گرفته می‌شود.
فروشگاهای زنجیره ای سام درحال حاضر در اصنافی همچون پوشاک و کیف وکفش،سیسمونی،عطاری ،اسبای بازی ،تم تولد ،لوازم یدکی خودرو ومواد غذایی فعالیت میکند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا