سایر اخبار ویژه

حق مردم است که تغییر را مطالبه کنند (+فیلم)

مصاحبه اختصاصی حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی رفیعی راد عضو لیست شورای وحدت در انتخابات مجلس در نشست خبری شورای وحدت

به گزارش انیم به نقل از پول نیوز، رفیعی راد عضو شورای وحدت در این گفتگوی اختصاصی گفت: یکی از حقوق اساسی مردم تاثیرگذاری بر حوزه قدرت در کشور است، هم به عنوان یک مسئولیت اجتماعی وظیفه دارند و هم حقشان است که تغییر را مطالبه کنند. سازوکار جمهوری اسلامی برای تغییر در کشور مجلس را قرار داده و مصونیتی که به نماینده می‌دهد برای اینکه حق مردم را مطالبه کند.

وی افزود: حال مردم را نمی‌شود گفت که خوب است اما آن بخشی که می‌تواند تاثیرگذار باشد در پیشرفت و اقتدار اقتصادی کشور همین حوزه تعاملات است. ما نیاز داریم به تعامل بین‌المللی اما من می‌خواهم این را عرض کنم تعامل بین‌المللی از دریچه تعامل منطقه‌ای می‌گذرد. ما باید تصویر درستی از جمهوری اسلامی ایران و اصالت مردم ایران به مردم منطقه و کشورهای پیرامونی خود ارائه کنیم. این مهمی است که به آن در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواهیم پرداخت اگر بتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

نکته دوم بحث ایرانیان خارج از کشور است؛ ایرانیان خارج از کشور یک جمعیت مجرم فراری نیستند. این افراد کسانی هستند مهاجرت کرده‌اند ما باید سازوکار عفو عمومی را بعد 45 سال در پنجمین سال از گام دوم انقلاب از مبادی خود آن را دنبال کنیم. به نظر می‌رسد این امر مطالبه نظام نیز هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا