اجتماعیاقتصادیانرژیبانکبورسبیمهتکنولوژیسایرسرگرمیسیاسیفرهنگیگردشگریهنریورزشی

تامین کیت‌های بیولوژی مولکولی مورد نیاز آزمایشگاه‌ها به همت دانش بنیان‌ها

یک شرکت دانش بنیان ایرانی اقدام به تولید و تامین انواع کیت‌های بیولوژی – مولکولی – تشخیصی در بازارهای داخلی و خارجی کرد.

لیوژن فارمد یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی است که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و کیت های بیولوژی – مولکولی – تشخیصی تولید می‌کند.

براساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رامین فاضل مدیرعامل شرکت لیوژن فارمد درباره تولیدات این شرکت دانش بنیان درمورد تولیدات این شرکت گفت: این مجموعه در زمینه تولید انواع کیت های بیولوژی مولکولی، کیت های تشخیصی ویروسی، پنل های تشخیص سرطان و انواع بیماری های قارچی فعالیت دارد و همچنین تنها شرکت تولید کننده پرایمر و پروب در ایران است.

وی به زمینه فعالیت این شرکت درحوزه تجهیزات پزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه شرکت های لیوژن فارمد، سیناکلون به همراه شتابدهنده بومیکس با همکاری نیروهای متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات، ارائه دهنده کلیه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و کنترل کیفی و نیز تولید کننده انواع کیت های حوزه بیوتکنولوژی به منظور ارائه به آزمایشگاه های تشخیص طبی و مصرف دانشجویان و اعضای هیئت علمی، مراکز تحقیقاتی، شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی است.

مدیرعامل این شرکت فناور یادآور شد: شرکت دانش بنیان لیوژن فارمد دارای گواهی های ISO۱۳۴۸۵:۲۰۱۶-ISO ۹۰۰۱:۲۰۱۵- ISO۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ و مجوز GLP سازمان غذا و دارو است.۰

فاضل درباره عناوین محصولات و تولیدات این شرکت تصریح کرد: کیت‌های HCD Detection، HCD Extraction، DNA Extraction، RNA Extraction، Enzyme (Taq Polymerase – Reverse Transcriptase – T۴ Ligase) و مواردی دیگر از محصولات و تولیدات اصلی این شرکت دانش بنیان است.

وی درمورد میزان تامین نیاز کشور هم گفت: این شرکت دانش بنیان حدود ۷۰ درصد خدمات کنترل کیفی شرکت های داروسازی و سازمان های زیربط مثل سازمان غذا دارو را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت لیوژن فارمد همچنین به صادرات محصولات و تولیدات این شرکت به خارج از کشور اشاره کرد و یادآور شد: تولیدات این شرکت دانش بنیان به کشورهای ارمنستان و عراق صادر می شوند و این کشورها خریدار محصولاتی از جمله CHO Extraction، Ladder، Agarose و DNA Extraction هستند.

فاضل درخصوص میزان اشتغال زایی ایجاد شده توسط این مجموعه اظهار داشت: درحال حاضر ۸۰ نفر با میانگین سنی ۳۰ سال و با میزان تحصیلات فوق لیسانس در شرکت لیوژن فارمد فعالیت دارند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 8 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا